Rodzinna atmosfera i profesjonalne podejście.
74-400 Dębno
Jana Baczewskiego 7 C
Planowanie Pogrzebu

Z angielskiego funeral planning czyli moda na planowanie własnego pogrzebu, przybyła do Polski z zachodu czyli Stany Zjednoczony i nasz najbliższy sąsiad Niemcy. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie tematem, który u wielu ludzi budzi kontrowersje, w związku z czym postaramy się wyjaśnić na czym polega planowanie własnego pogrzebu.

Planowanie pogrzebu polega na ustaleniu wszelkich szczegółów związanych z własnym pogrzebem, a powodów, dla których osoba może zastanawia się nad przygotowaniem własnego pogrzebu jest kilka:

  1. Poczucie bezpieczeństwa:
    Planując swój własny pogrzeb, mają Państwo pewność, że Państwa życzenia i preferencje zostaną spełnione. Na przykład wybór sposobu i miejsca pochówku, dobór muzyki, kwiatów lub akcesoriów na ceremoniach pogrzebowych odgrywa ogromną rolę, a nikt nie zna naszych gustów tak dobrze jak my sami. Rodzina osoby zmarłej często podejmuje tego rodzaju decyzje bez zastanowienia, wybierają ich zdaniem najładniejsze lub najlepiej pasujące dodatki. Ciężko jest podejmować takie decyzje w żałobie. Państwa najbliżsi zostaną uwolnieni od uciążliwych decyzji, które muszą być podjęte w okresie nadejścia śmierci.
  2. Bezpieczeństwo finansowe:
    Mają Państwo pewność, że wszystkie rozliczenia finansowe zostaną z góry zaplanowane i nie ulegną one zmianie. Dodatkowo koszty pogrzebu nie obciążą rodziny i niestety jak często bywa pod wpływem wielkiego smutku bliscy nie potrafią znaleźć między sobą porozumienia w kwestii finansowania pogrzebu.

Planując własny pogrzeb oraz szczegóły z nim związane zyskujemy pewność, że gdy czas ostatniej drogi faktycznie nadejdzie, nic nie będzie pozostawione przypadkowi – a sama uroczystość na każdym etapie – będzie ona zgodna z wolą Zmarłego. Innym powodem skorzystania z funeral planning, jest troska o bliskich i pragnienie pozostawienia w ich pamięci pozytywnych wspomnień. W polskiej tradycji pogrzeby kojarzą się z przygnębieniem, płaczem, ciemnymi kolorami oraz smutną muzyką. Coraz więcej osób pragnie, aby na ich pogrzebie było inaczej. Przejawia się to np. w życzeniu, aby uczestnicy pogrzebu ubrali się w jasne kolory lub prośbie o odegranie ulubionego utworu muzycznego o pozytywnym wydźwięku.

Zakład Pogrzebowy Walkowiak pomoże Państwu w zaplanowaniu każdego szczegółu, doradzimy, podpowiemy ale przede wszystkim dopilnujemy aby wszystko odbyło się zgodnie z Państwa wolą.