Rodzinna atmosfera i profesjonalne podejście.
74-400 Dębno
Jana Baczewskiego 7 C
Przygotowaniem osoby zmarłej

Toaleta pośmiertna i przygotowanie ciała do ceremonii pogrzebowej to bardzo ważny element pochówku bliskiej nam osoby dlatego Zakład Pogrzebowy Walkowiak świadczy profesjonalne usługi w zakresie toalety pośmiertnej. Zatrudniamy również doświadczonych specjalistów zajmujących tanatopraksja – inaczej balsamowanie zwłok.

W zakres działań związanych z szeroko pojętą toaletą pośmiertną wchodzi:

  • Przygotowanie ciała osoby zmarłej do założenia ubrania – umycie, zakładanie blokad, opatrunków, zamykanie oczu i ust, odgazowanie,
  • Założenie garderoby pośmiertnej,
  • Delikatny makijaż maskujący pierwsze zmiany pośmiertne.
    Na życzenie rodziny wykonujemy:

Wizaż pośmiertny mający na celu zatuszowanie widocznych zmian zewnętrznych jakie zaszły w wyniku śmierci. Ukrycie plam, przebarwień, retuszowanie zadrapań, czy blizn. Można wykonać pełen makijaż, manicure i ułożenie fryzury osoby zmarłej. Dostosowujemy się do wszelkich sugestii rodziny.
Tanatopraksja – balsamacja, która ma na celu zniwelować wszelkie oznaki śmierci i doprowadzić ciało zmarłego do naturalnego wyglądu poprzez pozbawienie ciała niebezpiecznych bakterii gnilnych. Na skutek tych zabiegów osoba zmarła wygląda jak podczas snu. Balsamację zawsze wykonuje dyplomowany specjalista z dużym doświadczeniem.
Tanatoplastyka – inaczej rekonstrukcja pośmiertna. Są to czynności polegające na uzupełnieniu ubytków w ciele osoby zmarłej. W razie potrzeby wykonuje się rekonstrukcję ciała zmierzającą do odtworzenia pierwotnych rysów, które uległy zmianie na przykład w wyniku wypadku, samobójstwa, zabójstwa czy sekcji zwłok lub innego nieszczęśliwego zdarzenia.
Rekonstrukcje przeprowadzają doświadczeni w tej dziedzinie specjaliści posiadający wymagane certyfikaty.

Zapewniamy kompleksowe usługi przez 24 godziny na dobę przede wszystkim na terenie Chorzowa, Katowic, Bytomia, Świętochłowic oraz Siemianowic Śląskich, a także na terenie całego kraju.